Четверг, 26 июля 2018 06:06

Фонд держмайна запустив нову «схему» в інтересах Яценко і Хомутинніка – журналіст

Автор

За інформацією Юрія Бутусова, завдяки їй аферисти можуть за рік збагатитися на 600-800 млн гривень.

Фонд держмайна України від 18 липня запустив нову корупційну схему, яка полягає у викачуванні грошей з оцінювачів майна, нотаріусів та їх клієнтів в інтересах приватної компанії з Донецької області.

Про це у себе на сторінці в Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

«18 липня стара база оцінки виявилася закрита, а нова база стала платною, вона отримала назву «Оцінка онлайн». І тепер за кожну операцію і внесення даних в базу оцінювач повинен заплатити 390 гривень, і нотаріус повинен заплатити 390 гривень. Це висока ціна за доступ до державної бази даних, але якби це все йшло безпосередньо в бюджет, то критики б не було, це був би ще один непрямий податок. Але 780 гривень треба платити не в бюджет, афера в тому, що за доступ до державної базі, гроші отримує приватна фірма», – написав він.

За його підрахунками, за рік схема може принести 600-800 млн гривень прибутку.

«Створена «Оцінка онлайн» маленьким донецьким приватним підприємством «Ві Ай Пі Департмент», зі статутним фондом 4000 гривень, очолює його якийсь уродженець Донецька Сергій Хмара. Ніякої айті-розробкою це підприємство не займалося, це очевидна прокладка, для прикриття справжніх вигодонабувачів», – зазначив Бутусов.

Він упевнений, що серед таких – глава парламентської депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік і його колега народний депутат Антон Яценко.