Среда, 12 сентября 2018 05:08

Через поганий врожай зерна Франківщині доведеться його закуповувати в сусідніх областях

Автор

Несприятливі погодні умови цьогоріч суттєво позначилися на якості зерна, зокрема, продовольчого.

Про це йшлося у четвер, 16 серпня, під час наради щодо завершення збирання ранніх зернових культур, попередньої структури посіву озимих культур під урожай 2019 року, під керівництвом першої заступниці голови облдержадміністрації Марії Савки.

Як зазначила посадовець, днями Мінагрополітики України та представники учасників зернового ринку – експортерів зерна – підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік, що дозволяє стабілізувати ринок зерна в країні, забезпечити прогнозованість та ритмічність експорту, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

Меморандум передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу. Зокрема, в цьому році вперше серед підписантів меморандуму – Всеукраїнська асоціація пекарів та Рада об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром».

“Потреба Івано-Франківської області у продовольчому зерні на маркетинговий рік становить 200 тис. тонн, у тому числі пшениці – 165 тис. тонн. За попередніми даними, очікуваний вал зерна по всіх категоріях господарств становить 760 тис. тонн, у тому числі пшениці – майже 340 тис. тонн. Сільськогосподарські підприємства планують зібрати майже 500 тис. тонн зерна, пшениці – 250 тис. тонн. Проте, через тривалі опади на Прикарпатті, якість зібраного врожаю бажає бути кращою. Очевидно доведеться завозити продовольче зерно з сусідніх областей, а це додаткові фінансові затрати, пов’язані з логістикою. Наразі важко спрогнозувати цінову ситуацію на ринку продовольчого зерна і хліба”, – зазначила Марія Савка.

Також посадовець наголосила, що обласна державна адміністрація готова всесторонньо сприяти керівникам борошномельних та хлібопекарських підприємств щодо вирішення питань, які стосуються до її компетенції.

Зазначимо, що Мінагрополітики зберігає прогноз врожаю зерна в Україні на рівні 60 млн. тонн. Врожай пшениці очікується на рівні 24 млн. тонн, із них 13 млн. тонн – продовольчих класів. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці складає 4,5 млн. тонн.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/cherez-poganiy-vrozhay-zerna-frankivshhini-dovedetsya-yogo-zakupovuvati-v-susidnih-oblastyah/”