Вторник, 11 сентября 2018 00:25

Нардеп анонсував суд щодо скасування реєстрації «каплиці» УПЦ МП біля Десятинної церкви

Автор
<p>«Каплиця» на територія Національного музею історії України</p> — Нардеп анонсував суд щодо скасування реєстрації «каплиці» УПЦ МП біля Десятинної церкви

«Каплиця» на територія Національного музею історії України

Справа слухатиметься в Окружному адміністративному суді міста Києва 10 вересня

У понеділок, 10 вересня, відбудеться судове засідання щодо скасування реєстрації МАФу УПЦ Московського патріархату на території Національного музею історії України у Києві.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив нардеп Ігор Луценко, який ініціював позов.

«Повідомляю, що з достатньо високою ймовірністю у понеділок суд прийме рішення щодо мого позову про скасування реєстрації МАФу, котрий незаконно поставили на території Нацмузею історії на Десятинці.
Кількамісячний судовий марафон має фінішувати», — написав нардеп.

За його словами, міністр культури Євген Ніщук пообіцяв бути на суді, «адже це надзвичайно важливе для Міністерства рішення».

«По-перше, саме Міністерство відповідає з охорону особливо цінних історичних земель, котрі їм ввірені. По-друге, музей – це одна з тих найважливіших для нашої державності установ, котра підконтрольна Мінкульту. По-третє, Міністерство культури бере участь у цьому процесі. На нашій, звісно стороні, отож ми розраховуємо, що наша спільна з урядовими структурами робота дасть плоди», — додав Луценко.

Народний депутат пояснив, що справа слухатиметься в Окружному адміністративному суді міста Києва 10 вересня о 15.00.

Раніше в Мінкульті заявляли що розміщення «каплиці» УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є сам музей.

Нагадаймо, взимку кияни зібрали необхідну кількість голосів під петицією з вимогою знести будівлю церкви Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви в центрі столиці.

Раніше Шевченківський районний суд арештував архітекторів Олексія Шемотюка і Олександра Горбаня, яких поліція підозрює у спробі підпалу нелегального «монастиря» Московського патріархату, самовільно збудованого на території Національного музею історії України.

Згодом обох затриманих архітекторів звільнили з-під варти.

Читайте також статтю: Церковний МАФ Московського патріархату. Хронологія ганьби

Джерело статті: “https://glavcom.ua/kyiv/news/nardep-anonsuvav-sud-shchodo-skasuvannya-rejestraciji-kaplici-upc-mp-bilya-desyatinnoji-cerkvi-526081.html”

Другие материалы в этой категории: Якщо Сенцов помре, Путіна врятує Тетчер »