Понедельник, 16 апреля 2018 17:52

"Треба було гарантувати секретність операції". Мей пояснила, чому її парламент не сповістили про підготовку удару по Сирії

Автор
Мей: Завдання удару диктувало одержання розвідувальної інформації, яку не можна було оголошувати у стінах парламенту

Британський прем’єр-міністр Тереза Мей сказала, що готова відповідати за відмову повідомити парламент про підготовку удару союзників по військових об’єктах у Сирії. Про це вона сказала, виступаючи перед членами Палати громад. Засідання транслював парламентський портал.

"Ми координували із союзниками наші дії, щоб забезпечити секретність операції. Це було необхідно для гарантування її безпеки. Завдання удару було продиктоване одержанням розвідувальної інформації, більшу частину якої не можна було оголошувати у стінах парламенту", – заявила вона.

Уряд має право на оперативні заходи в інтересах національної безпеки, підкреслила Мей.

"Парламент може притягнути мене до відповідальності. Але до моїх повноважень як прем’єр-міністра входить ухвалення таких рішень", – зазначила прем’єр.

У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ударів по трьох об’єктах у Сирії. Спецоперація стала відповіддю на застосування хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла 11 квітня, що жертвами хіматаки стало 43 людини. За даними волонтерської організації "Білі шоломи", у Думі загинуло 100 людей.

Західні країни звинувачують в інциденті сирійський уряд. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів хімічної атаки.

14 квітня Мей заявила, що вважала за правильне вжити заходів у Сирії без консультацій із парламентом, зважаючи на "оцінку оперативної безпеки".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/treba-bulo-garantuvati-sekretnist-operatsiji-mej-pojasnila-chomu-jiji-parlament-ne-spovistili-pro-pidgotovku-udaru-po-siriji-241766.html”